بسم الله الرحمن الرحیم
بسم الله الرحمن الرحیم پایگاه مذهبی ، فرهنگی اصحاب الرسول (ص) برای پاسخ به شبهات ، مسائل شرعی و سؤالات عقیدتی در سال 1392 تاسیس شد این مرکز ثبت شده در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. و صل الله علی سیدنا محمد و آله و سلم
این صفحه را به اشتراک بگذارید
مطالب و پاسخ ها
سوال : آیا براستی ابو بکر ، دخترش عائشه را متهم به زنا کرده است ؟


پاسخ :

وهابیون به دروغ می گویند که:شیعه معتقد هست که عائشه(نعوذبالله) زنا می داده است.در حالی که این تهمتی بیش نیست.اینان در شبکه های خود بارها گفته اند:هرکس اعتقاد داشته باشد که عایشه زنا داده،کافر هست.اما جالب هست بدانید که ابوبکر معتقد بوده دخترش عایشه زنا داده!! دقت کنید:

ابوبکر خطاب به رسول خدا (ص): چرا انتظار زنی را می‌کشی که به تو خیانت و مرا رسوا کرده است؟!
 عمر بن شبة نمیری (متوفای 262هـ ) در کتاب تاریخ المدینه با سند معتبر حدیث افک را نقل کرده است . در یکی از روایات در بخشی از روایت می‌نویسد:
 فَبَلَغَ رَسُولَ اللَّهِ أَنَّ عَائِشَةَ قد بَلَغَهَا الأَمْرُ فَجَاءَ إِلَیْهَا فَدَخَلَ علیها وَجَلَسَ عِنْدَهَا وقال «یا عَائِشَةُ أن اللَّهَ قد وَسَّعَ التَّوْبَةَ» فَازْدَدْتُ شَرًّا إلى مابی فَبَیْنَا نَحْنُ کَذَلِکَ إِذْ جاء أبو بَکْرٍ فَدَخَلَ عَلَیَّ فقال: یا رَسُولَ اللَّهِ ما تَنْتَظِرُ بِهَذِهِ التی خَانَتْکَ وَفَضَحَتْنِی
 وقتی خبر به رسول خدا (ص) رسید که من از قضیه (افک) با خبر شده، رسول خدا (ص) بر او وارد شد، در کنارش نشست و گفت: «ای عائشه ! خداوند در توبه خود را باز گذاشته است». عائشه گفت: با این سخن، گرفتاری من افزوده شد . در همین حال بودیم که ابوبکر آمد و بر من وارد شد و گفت: ای رسول خدا ! چرا انتظار زنی را می کشی که به تو خیانت کرده و مرا رسوا کرده است؟

 تاریخ المدینة المنورة (أخبار المدینة النبویة) لابن شبه أبو زید عمر بن شبه النمیری البصری 173 ه - 262 ه ج1ص324

برچسب‌ها: تهمت ابو بکر به عائشه, زنا عائشه, اعتقاد شیعه به زنای عایشه, ابوبکر و زنای عایشه, تهمت به عایشه

+ ارسال در  ۹۲/۰۷/۱۲  توسط سید حسین موسوی نصر | 

تحلیل آمار سایت و وبلاگ
 فارسی    عربی
 اردو    انگلیسی
مراجع تقلید
Flag Counter
مسائل شرعی
شبهات
دانلود کتاب
ویدیو ها